Obraz w zawieszce

czyli malowanie miniaturki na bis

biżuteria, recznie malowana zawieszka

W minionym roku, ratując święta Lusi (http://palmette.pl/od-miniatury-do-giganta/), odnowiłam obtłuczoną emaliową zawieszkę, na której miniaturowej powierzchni namalowałam równie miniaturowe różyczki.
Zachęcona uzyskanym efektem, zajęłam się ratowaniem od zapomnienia innej zawieszki, która mimo pięknej oprawy straszyła brzydotą osadzonego w niej kamienia. Po kilku podejściach do tematu i stworzeniu różnych szkiców z pasującymi do srebrnych listków wzorami, szaro-burą powierzchnię oczka ozdobiłam motywem magnolii.

biżuteria, ręcznie malowany wisiorek

Wisior z miniaturowym obrazem o średnicy osiemnastu milimetrów wspaniale prezentuje się na tle wszelkich szarości, beżów i nieśmiertelnej czerni.

15 komentarzy do “Obraz w zawieszce

 1. Ala

  Wisior jest piękny! Magnolie i jabłonie to zdecydowanie moje ulubione wiosenne kwiaty. Kropelka wiosennego deszczu, rowniez zachwyca różanym sercem :)
  Cudnie przyozdobilas te drobiazgi! Sa niesamowicie romantyczne.

  Odpowiedz
 2. Mira

  Misterna robótka! I jakże wdzięczna w finalnej wersji. Cudeńko prawdziwe.
  Musiałaś chyba jak chirurg naczyniowy pracować z ogromną lupą i mikropędzelkami.
  Podziwiam precyzję.
  Buziaki!

  Odpowiedz
  1. Palmette Autor wpisu

   Do takich prac zdejmuję okulary, ponieważ mam „na odwrót”. ;)) Ale z pędzelkami faktycznie muszę ostro główkować – czasami są to specjalnie wystrzyżone „zerówki”, a czasami lekko zmiękczone końcówki wykałaczek… A raz na jakiś czas faktycznie zaplącze się w tym wszystkim także jakiś pożyteczny koniuszek szpileczki. ;)

  1. Palmette Autor wpisu

   Malowałam farbami akrylowymi Yolu. Oczywiście wcześniej przygotowałam odpowiednio podkład, a następnie zabezpieczyłam lakierem w półmacie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *