Niebieski komplet

czyli papierowy dekupage

komplet zdobiony metodą decoupage papierowy

Biel jest eleganckim kolorem. Rozjaśnia otoczenie, jest świeża i pasuje właściwie do wszystkiego. Lubię biel, ale lubię także i inne kolory. Dlatego coraz częściej bawię się nimi ozdabiając kolejne przedmioty. Dziś przedstawiam komplet stworzony według jednego z tych szalonych pomysłów, które rodzą się w najmniej oczekiwanych chwilach.
Pomysł na niebieski komplet zaistniał przy okazji kupowania tubek z farbami. W jednej z nich zobaczyłam głębię niebieskości w towarzystwie zgaszonej pomarańczy, bladej żółci, brązów i jasnej zieleni. Wyobraziłam sobie coś naturalnego, z niewymuszonym pięknem roślin oraz delikatnością motyli. Ta wizja stała się początkiem poszukiwań wzoru idealnego. A ponieważ nic z gotowych papierów nie odpowiadało mi, skorzystałam z programu graficznego. Przygotowałam w nim wzór grafiki z winogronami i motylami, po czym wydrukowałam na drukarce laserowej.

komplet zdobiony metodą decoupage papierowy

Komplet wylakierowałam na błysk, ale nie pytajcie mnie, ile warstw lakieru nałożyłam. Przy papierowym decoupage tracę rachubę lakierowania i szlifowania.

13 komentarzy do “Niebieski komplet

 1. Grażyna

  Ja tez bywam rozdarta, bo tu biel, tam brązy a przecież ktoś wymyślił kolory w jakimś celu, ale jak zrobię coś w mocnych kolorach to mi nie pasuje. Na szczęście u innych mi się podoba a Twój komplet jest piękny i niezwykły właśnie dzięki kolorom.

  Odpowiedz
 2. Kaprys

  Magia barw powinna Nas częściej dopadać, ponieważ w wyniku tego powstają ekscytujące prace !!!
  Komplecik pięknie się prezentuje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Pozdrawiam Agnieszka

  Odpowiedz
 3. Mira

  Kobaltowe tło i ćmy… czyżby na nocnej szafce pojawił się jakiś mroczny thriller? ;))) Oczywiście żartuję, ale czasem nasze „natchnienia” nadchodzą z różnych stron. Ściskam mocno i przepraszam tradycyjnie … wiesz za co.

  Odpowiedz
 4. Wioleta

  aż mnei powaliło, piękne odważne kolory, jakie Ty cuda tworzysz, dołączę do obserwatorów:) Nie no, blogowy świat mnie zadziwia, takie talenty można spotkać:)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *