Jajko nie-jajko

czyli nietypowa ozdoba wielkanocna

kielich wielkanocny zdobiony techniką decoupage serwetkowy z domalowaniami na szkle

Czas szybko płynie i temat wielkanocnych ozdób wrócił niczym przysłowiowy bumerang. Postanowiłam zrobić coś innego, mniej typowego. Oczywiście bez jajka w ogóle, nie można było ruszyć tematu, ale kto powiedział, że jajko ma być całe?
A jeśli może nie być całe, to kto powiedział, że to w ogóle musi być jajko?

dekoracja na wielkanoc

A jeśli nie jajko i nie całe, to kto powiedział, że w jajku mogą mieszkać tylko kurczaki? Nikt. A przynajmniej nikt nie powiedział tego w chwili, gdy to wszystko tworzyłam. I dlatego powstało duże jajko nie-jajko z nietypowym domownikiem w welwetowym cylindrze.

ozdoba świąteczna

Pan Długouchy jest pierwszą uszytą przeze mnie zabawką. Szyłam go ręcznie, z grubo tkanej bawełny, z modelowaną główką i łapkami, z haftowaną mordką oraz obszytymi ręcznie obrzeżami brzuszka i pyszczka. Cylinder również uszyłam ręcznie, wykorzystując do tego kawałek czarnego pluszu. A przysłowiową wisienką na torciku stał się miękki ogonek wykonany z białej wełny.

królik dekoracja na wielkanoc

królik dekoracja na wielkanoc

Gdy pokazałam całą dekorację Małżowinkowi, ten najpierw parsknął śmiechem, a następnie oznajmił, że całość wygląda świetnie – szczególnie, że dołożyłam wszelkich starań, by cylinder i ogonek wyglądały jak najbardziej realistycznie.

11 komentarzy do “Jajko nie-jajko

 1. Dora

  Pan Długouchy jest najprzystojniejszym „facetem” jakiego widziałam, już zagarnął moje serce. Pomysł na jajko nie- jajko jest pomysłem pierwsza klasa. A tak w ogóle, to lubię czytać Twoje opowiastki. I tak jak kiedyś powiedziałam, czekam na Twoją książkę :)
  Pozdrawiam Dorota.

  Odpowiedz
 2. Mira

  Rzeczywiście zając wykluwający się z pisanki przebił kuraka. I ma od niego więcej cherme’u (nie wiem, czy tak się to powinno pisać, ale Ty i tak wiesz o co mi chodzi). Buziaki!

  Odpowiedz
 3. Grażyna

  Zdecydowanie jestem również za pytaniem – czy zawsze muszą być jaja albo, że całe? Udowodniłaś, że nie a cylinder na rustykalnym futrze komponuje się bardzo oryginalnie. Bardzo fajny pomysł z tym kieliszkiem. Kompozycja super!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *