Igielnik jak książka

czyli potrzeba matką wynalazków

igielnik, niezbędnik krawiecki

Niewiele szyję, ale raz na jakiś czas zdarza mi się sięgnąć po tego typu przybory, które zalegały w różnych pudełkach i plączą się czasem niezależnie od tego, jak bardzo starałam się je rozdzielać. Tekturowe bobinki pomogły zaprowadzić porządek w mulinach i tasiemkach, ale szybko okazało się, że utrzymanie w ryzach igieł również nie jest łatwe.
Przez jakiś czas przechowywałam je wbite w pozostałe po zawijaniu mulin bobinki. Niestety okazało się, że od częstego wyjmowania igieł dziurki w papierze rozepchały się i igły zwyczajnie powypadały. Włożyłam je zatem do metalowego pudełka, ale każdorazowe łowienie jednej z nich kończyło się ukuciem co najmniej w jedn palec. I tak pewnego dnia miarka nieplanowanych ukłuć przebrała się. Poszperałam w schomikowanych przydasiach i wykorzystując kawałki grubego kartonu, grubo plecionego materiału, kleju, guziczka, nici i dwóch kawałków koronki, stworzyłam igielnik w kształcie książki, którego kartki posłusznie trzymają teraz wszystkie igły w ryzach.
Strony tej igłowej książki zabezpieczyłam przed siepaniem się elastycznym klejem do tkanin.

przybornik na igły

Cóż, powyższe dzieło literackim z pewnością nie jest – czytać się go nie da – ale moje palce nareszcie nie ucierpią przy przewracaniu stron.

igielnik, niezbędnik krawiecki

16 komentarzy do “Igielnik jak książka

 1. Mira

  Nie znamy się może „aż tak”, ale widzę Cię jako osobę dość uporządkowaną, że nie powiem poukładaną ;)) I wyczuloną na piękno. To się w Tobie wspaniale łączy. A ta książka-nie-książka idealnie pasuje do tego obrazka. Drobiazg równie uroczy, co przydatny. Świetny pomysł! Buziaki posyłam z mroźnego Południa.

  Odpowiedz
 2. Maria Wicher

  Kochana a gdzie dla mnie opowieści twoje-hihihi to w ramach żartu – bardzo mi się podoba ta książeczka na drobiazgi krawieckie ma subtelny wygląd nie jest krzykliwym zjawiskiem i takie rzeczy mi się podobają no to teraz masz porządeczek ja też narobiłam tych bobinek a i tak bałągan jest i tak buziaki ślę Marii

  Odpowiedz
  1. Palmette

   Elastyczny klej to tkanin to taki klej, który po zaschnięciu nie tworzy sztywnej i twardej powierzchni na materiale. W tym konkretnym przypadku do zabezpieczenia brzegów „kartek” użyłam jednego z klejów do decoupage na tkaninach.

 3. OxiGra

  Świetny pomysł, piękne wykonanie! Jeszcze nie widziałam takich igielników. Niezwykły, oryginalny,pomysłowy.
  Pozdrawiam serdecznie

  Odpowiedz
 4. Basia

  Ja również jestem oczarowana Kasią, Jej pracami, śliczną, bardzo kobiecą pracownią, w której powstają tak piękne rzeczy. Igielnik bardzo pomysłowy a zarazem piękny.

  Odpowiedz
 5. Palmette

  Nigdy nie mów nigdy. ;) Do niedawna i ja nie wiedziałam po co przy maszynie wisi pedał na kabelku. ;))) A i teraz znam może 1/5 jej możliwości, więc jeszcze dużo nauki przede mną. :)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *